Artiklid arenguks

Artiklite fookus on juhtimise, teeninduse, meeskonna, müügi, motivatsiooni, kvaliteedi ja heaolu parendamisel.

Kas neljapäevane töönädal on päriselt ka hea mõte?

Tööstressi ja läbipõlemist esineb tänases maailmas ja Eestiski häirivalt palju. Ettevõtted otsivad lahendusi ning kaaluvad teiste seas võimalust, mida veel mõni aasta tagasi oleks peetud mõeldamatuks: vähendada tööaega neljale päevale…

Loe edasi

Läbipõlemine tööl algab juhist

On levinud arusaam, et läbipõlemine on miski, mis on normaalne ja käib tööeluga kaasas. Kuid läbipõlemine ei jää meist töö juurde maha, vaid tuleb kaasa koju, magamistuppa, laste mänguplatsile, poesabadesse…

Loe edasi

Emotsionaalne intelligentsus – miks ja kuidas seda treenida?

Emotsionaalne intelligentsus (EQ) ehk tundetarkus tähendab inimese võimet oma tundeid tunda, mõista ja väljendada.Tundetargad inimesed on empaatiavõimelised, hea enesevalitsemisega ning suudavad end paremini juhtida, muuhulgas sihte saavutada ja takistusi ületada.Emotsionaalse…

Loe edasi

Depressioon – oska see ära tunda

Depressioon on üks meie ajastu tõsisematest väljakutsetest. Maailma Tervishoiu Organisatsiooni (WHO) andmetel on depressioon üks suuremaid Lääne inimeste mentaalset tervist ohustavaid haigusi ning juba praegu on Eestis umbes 90 000…

Loe edasi
üks inimene on aitamas teist inimest

Miks keskastmejuht vajab tippjuhtide tuge?

Immateriaalne loob uue materiaalsuse Kõiki neid tegijaid ühendab lisaks revolutsioonilisele ideele ka iseärasus, et immateriaalse vara – tehnoloogia kasutamine muutis füüsiliste varade omamise nagu kinnisvara, autod jne konkurentsi seisukohast sekundaarse…

Loe edasi
vehkleja tegemas otsustavat lööki

Kuidas emotsioonide juhtimine töökohal toob kasumi koju?

Artikkel on tiiserväljavõte juhtimisraamatust “Ratsionaalne emotsionaalsus – tugevad tulemused pehmetest tegudest.” Emotsioonide juhtimine on tipptegijate leib Mõned aastad tagasi sain võimsa kogemuse sellest, kuidas kliendi emotsioonide juhtimine on parimatel teenindajatel…

Loe edasi
aju, mis on lõhkemas ja samas transformeerub millekski enamaks

Mis põhjustab tööstressi – sümptomid ja uus vaatenurk

Artikliseeria esimeses osas kirjutan, kuidas Sinu optimaalselt töötav aju mängib olulist rolli tööstressi leevendamisel. Teise osa leiad siit ja kolmanda siit. Tööstress järgneb kontrolli kadumisele Tööstressi vältimiseks vajad sa tunnet,…

Loe edasi
mees jooksmas trepist üles kohtumisele

Müügitöö edu alused: suurenda tulemusi 10x

Müügitöö võib olla üks raskemaid ameteid üldse. Töötasin millenniumi vahetuse esimeses pooles koolitusfirmas Vain & Partnerid väga viletsate tulemustega ligi aasta. Mind peaaegu vallandati. Pärast pikka ebaõnnestumiste jada mõistsin lõpuks, mida…

Loe edasi
mees istub autos ja valmistub väljakutsete rohkeks sõiduks. ometi on ta enesekindel

Tööstress ja sellega toimetulek – mis on edu võti?

Miks kogeme tööstressi ka siis, kui töö ise ei ole stressirohke? Käesoleva artikli aluseks on üle 40 aasta mahukaid uurimustöid, mille peamiseks initsiaatoriks on olnud üks positiivse psühholoogia rajajaid, professor…

Loe edasi
uhke lind välja sirutamas oma tiibu

Kuidas ettevõtte bränding aitab massist eristuda?

Ettevõtte bränding ja emotsiooni loomine on sünonüümid. Esinesin aastaid tagasi konverentsil, kus ühe jaekaupluste keti turundusjuht ütles mulle alatiseks meelde talletunud definitsiooni sellest, mis on bränding:  “Bränd on see, mida…

Loe edasi
Mees lendamas moodsa kostüümiga kõrgustes

Kuidas muuta stress enesearengu instrumendiks?

Kui inimesed soovivad vähendada stressi mõju produktiivsusele, otsib enamik võimalusi protsesside optimeerimiseks ning vähetähtsate ülesannete delegeerimiseks. Stressi tõttu peamiselt võitle-põgene režiimil funktsioneeriv roomaja aju aga ei suuda niivõrd keerukaid tegevusi…

Loe edasi

Kliendikogemuse juhtimine – kuidas võita kliendi usaldus?

Kliendi usaldus ja klientidega suhtlemine on rohkem kui tehnika. Kliendikogemuse juhtimine on ennekõike töö inimpsühholoogiaga ja toimib ka siis, kui inimesed kasutavad selleks maski. Ma ei pea siin silmas meditsiinilist…

Loe edasi

Meeskonnakoolitus: surm, maksud ja muutumine

Benjamin Franklin on öelnud, et siin ilmas ei ole midagi kindlat, välja arvatud surm ja maksud. Üks asi on siiski veel kindel – see, et kõik muutub. Käesolev artikkel on…

Loe edasi

Rahulolev klient ja püsivad kliendisuhted

Artikli esimeses osas kirjutasin, et enamik kliente ei osta konkreetse ettevõtte toodet, vaid lihtsalt toodet, mis talle meeldib. See on aga selle ettevõtte seisukohast äärmiselt ohtlik, sest parema pakkumise leidmisel…

Loe edasi

Müügijuhtimine – kuidas juhtida nii, et müük oleks 4,5 x suurem

Olen müügiorganisatsioonidega koostööd teinud alates 2005. aastast ja küsimus, mida müügijuhid küsisid eile ning küsivad ka täna ja homme, on: „Kuidas inimesi motiveerida?” Juba aastaid tunnen, et see ei ole…

Loe edasi

Y-generatsiooni juhtimine

Aastaks 2025 moodustab Y-generatsioon 75% tööjõust. Kui juhid ei mõista selle sihtgrupi eripära, tähendab see organisatsioonidele märkimisväärset produktiivsuse kadu. Artikkel on kirjutatud tuginedes ühe maailma suurima uuringute organisatsiooni Gallup pidevalt…

Loe edasi

Klienditeenindus – heast suurepäraseks

Püsikliendid on iga äri edu nurgakivi. Nad kulutavad, külastavad ja soovitavad rohkem kui äri ühekordselt külastavad kliendid. Selleks, et viimased muutuksid püsiklientideks, vajavad nad aga teenindust, mis neid tagasi meelitaks.…

Loe edasi

Turundus: kuhu tuleks turundusraha reklaami asemel suunata? | osa 2

Tegemist on teise osaga kaheosalisest artiklite sarjast, mis räägib kliendi nelja peamise vajaduse rahuldamisest, milles on võtmeroll suurepärastel teenindajatel ja teistel eesliinitöötajatel, kes ühel või teisel viisil klientidega kokku puutuvad.…

Loe edasi

Kui arenguvestlus ei arenda, on aeg arendada vestlust

Töötan sadade juhtidega – ega tunne ühtegi juhti ega töötajat, kellele oleksid arenguvestlused meeltmööda. Enamasti peetakse neid vestlusi sellepärast, et korporatsiooni tasandil on juhtidel selline kohustus või kuna  viimasest vestlusest…

Loe edasi

Kaugtöö – mõeldes paindlikult paindlikust töökorraldusest

Olen selle artikli kokku pannud kaugtööd tegevate inimeste juhtidele mõeldes. Artiklist saad teada, mis on eduka kaugtöö põhimõtted, kuidas mõista juhi ja kaugtöötaja omavaheliste suhete olulisust ning kuidas neid suhteid…

Loe edasi

Teenindus kui elamus: kliendi rahulolust üksi ei piisa

Mis sa arvad, kui paljud kliendid vastaksid maksimumhindega küsimusele, kui suure tõenäosusega soovitaksid nad sinu kaupa või teenust oma sõpradele ja ostavad sult tulevikus uuesti? Sellest artiklist saad teada, et…

Loe edasi

Müügikunst = tehnikad, uskumused ja sihid

Tihti öeldakse, et müümine on kunst. Võib-olla arvad sinagi nii? Võib-olla arvad isegi, et kuna sa oled oma ettevõttes täna veel tulemustelt viimaste seas, siis küllap sellepärast, et sa pole…

Loe edasi
laevad seilamas mööda rahulikku merd

Motivatsioon = kaugus + kindlus + kergus

Motivatsiooni paradoksi kasu – muutes seda, kui lähedal me arvame end eesmärgile olevat, määrame ära, kui kiiresti me tegelikult sinna jõuame.

Loe edasi

Juhtimine. Kas juhin nii, et saaksin selle eest tippi?

Kui klient maksab kogu ettevõtte personalile palga, on selge, et ainus sobiv klienditeeninduse tase peab olema nii hea, et klient tahaks jätta selle eest tippi

Loe edasi

Kvaliteedijuhtimine – kes on ettevõtte treener?

Kui ettevõttel on ühes päevas sada klindikontakti, on ettevõttel aastas 36 500 potentsiaalset võimalust paremaks saada, vaja on vaid klientidelt küsida, kuidas.

Loe edasi

Turundus: kuhu tuleks turundusraha reklaami asemel suunata? | osa 1

Mida rohkem kliendivajadusi ettevõte suudab rahuldada, seda suuremad on eeldused selleks, et klient tuleb tagasi ja soovitab ettevõtet teistele.

Loe edasi
Müügitöös märki tabamas

Müügikoolitus on kasutu, kui mõtteviis on treenimata

Kui inimene ei usu endasse, kui ta on juba eos kindel, et plaan on lootusetu, siis ei ole ta võimeline astuma esimest, kuid kriitilist sammu, millest sõltub kõik muu.

Loe edasi

Miks ettevõtted mõõdavad valesid asju ning saavutavad tagajärgi, selle asemel, et saavutada tulemusi

Teksti autor: Andres Kukke Kui me ei saavuta soovitud tulemust, on meil kalduvus teha rohkem ning jätta tähelepanuta asjaolu, et soovitud tulemuse saavutaksime hoopis vähemaga.  Strateegiline juhtimine on uuringute järgi…

Loe edasi
Alar saab ka Sinu edusse panustada

Palun kirjuta, kus näed kasvu vajadust Sina, ja Alar aitab soovitud arengut ellu viia.

Palun kirjuta, kus näed kasvu vajadust Sina, ja Alar aitab soovitud arengut ellu viia.

Enne, kui lahkud, saa tasuta raamat!

Liitu uudiskirjaga ja loe tasuta esimest osa raamatust, milles Alar tutvustab põhjalikult tulemuslikku uue ajastu juhtimist.

0:00
Katkend Alar Ojastu uuest audioraamatust “Ratsionaalne emotsionaalsus”
Kuula kogu raamatut
Katkend Alari audioraamatust
0:00

Pin It on Pinterest